Elektronik Nargile Tehlikeli Midir?

Elektronik Nargile Tehlikeli Midir?

Son zamanlar da adını sıklıkla duyduğumuz elektronik nargilenin tehlikelerini ele alacağız bu yazımız da. İnsanların sigara ve nargilenin vücuda verdiği zarardan dolayı elektronik nargileye merak sarmaya başladılar bile.

Peki, Tehlikeleri Var mıdır Avantajları Dezavantajları Nelerdir?

Avantajları;Elektronik Nargile Tehlikeli Midir?

Elektronik Nargilenin içindeki karışımlarla verdiği suni buhar hem psikolojik olarak hem de nikotin olarak nargile içme tutkusunu ortadan kaldırıyor.

Dezavantajları;

Son dönem de elektronik sigara gibi popülerliğini kazanmış bu ürün fırsatçıların gözünü açtı ve piyasaya birden fazla yan sanayi kalitesiz ve işe yaramaz ürün sürdü bu da aynı zaman da sorunların ve tehlikelerin yaşanmasına yol açtı. En büyük dezavantajı ve tehlikesi patlamasıdır. Piyasa birden fazla reklamının olduğu ve patladığı haberleri de oldukça gündemde bunu yaşayanlar bir daha kullanmamak üzere raflara kaldırmış durumdalar. Peki, elektronik nargile neden patlar bunları sırayla maddelere ayıracak olursak ;

* Piyasada birden fazla sektör olarak yan sanayi ürünlerin piyasa sürülmesi
* Ucuz, kalitesiz ürün yapımı
* Şarjlı olanların ısınması ve bunun devamında patlama yapması
* Pillerin kalitesiz alınması
* Cihaza fazla yüklenilmiş olması

Peki Almaya Karar Verdik Nasıl Bir Ürün Almalıyız?

Önceliğimiz sağlığımız olduğu için kesinlikle merdiven altı kalitesiz nereden geldiği belli olmayan kaçak yan sanayi ürünleri almamalıyız.
İlk olarak çevrenizde kullananların referansları bilinen markalardan başlamalıyız.
Sağlık Bakanlığı onaylı olmasına özen göstermeliyiz.
Ucuz ürünlerden ziyade kaliteli ürünlere dikkat etmeliyiz
Şarjlı olanlardan ziyade pilli olanlar tercihimiz olmalı çünkü şarjlı da zaman la değişim olmadığı için ısınıp zamanla patlama olarak sağlımızı tehlikeye atabiliyor.

Unutmamalıyız sağlımız için yaptığımız her şey de daha dikkatli olmalıyız. Gerçek nargile yerine Kaliteli bir elektronik nargile sizin için daha sağlıklı ve yerinde bir karar olacaktır.