Elektronik Sigara Nerede Satılır? Alırken Dikkat !

Elektronik Sigara Nerede Satılır? Alırken Dikkat !

Son yılların en popüler ürünü olan elektronik sigaranın satışı maalesef Türkiye de yasaktır. Birçok insanın sigarayı bırakma aracı olarak bilinen elektronik sigara günümüzde en çok İnternet ortamından satılmaktadır. Satışının yasak olduğundan dolayı fiyatlar diğer ülke satışlarına göre yüksek bir yerdedir. İlk olarak satın alınacak sitenin değişik platformlardaki hesapları kontrol edilmeli ve fiyat-kalite standardına bakılmalıdır. İlk amacımız etrafımızda elektronik sigara kullanan kişilere nereden alındığı sorularak onlarla iş birliği içinde satın alınması gerekmektedir. Bu şekilde dolandırılma riski azaltılmış olacaktır.

Kapıda Ödememeye Dikkat Edin!

Araştırmalar en çok dolandırılmanın kapıda ödeme yoluyla yapıldığını göstermektedir. Kapıda ödeme yolundan Elektronik Sigara Nerede Satılır? Alırken Dikkat !uzak durun. Sebebi ise kapıda ödeme yoluyla ürünü hiç görmeden, kutudan gerçek bir ürün çıkıp çıkmayacağını bilmeden ödeme yapmanın çok yanlış olmasıdır. Birçok kişi aldığı kutudan yanlış içerik veya boş çıktığından şikâyetçidir. Bu yüzden Pay Pal üzerinden veya buna benzer güvenilir olan ve geri ödeme konusunda şikâyetiniz konusunda geri dönüş yapılabilecek olan meşhur siteler gibi değişik sitelerden alışveriş yapmak her zaman daha güvenlidir.

Çok Ucuz Ürünlere Dikkat

Ülkemizde elektronik sigara yasaklanmış olduğundan dolayı ürünlerin fiyatının yüksekliğinden bahsetmiştim. Bundan dolayı alacağınız ürünü tüm sitelerde araştırıp çok pahalı bir ürünü çok ucuz bir fiyata gördüğünüz zaman ürüne yapışmaktan korkun. Çünkü birçok kişi ucuz bir fiyata almak için ya dolandırılmış yâda sahte ürün elde etmiştir.

Ürünü Kontrol Edin

Birçok sektör de olduğu gibi elektronik sigara sektöründe de güvenlik açısından bazı önlemler alınmıştır. Tam olarak her üründe geçerli olmasa da birçok üründe “Security check code” yani güvenlik kontrolü kodu içeren ürünler bulunmaktadır. Bu kodu kontrol ederek ürünün orijinal İnternet sitesine veya satış ve pazarlama bölümüne ait olup olmadığını kontrol ederek ürünün orijinal olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.